شایع 

ترین بیماری های قناری 1) 

چاقی در قناری یک عدد از شایعترین بیماری های قناری که در اثر ناچیز توجهی پرورش دهنده به وجود می آید، چاقی قناری میباشد . این بیماری در اثر تغذیه بیش از حد پرنده از تخم مرغ آب پز، دانه های روغنی مثل ارزن و تخم آفتابگردان، تغذیه بیش از حد مجاز و … به وجود می اید و سود آن به وجود وارد شدن بیماری های ثانویه مثل پرریزی، عدم تخم گذاری، تنگی نفس، اندک تحرکی و … می باشد . برای خودداری از پیدایش چاقی در پرنده به طبع باید اذن پرواز را به او بدهید و قفس بزرگی را برای وی تهیه کنید، هم چنین می بایست از دانه های قلیل چرب، میوه ها و صیفی جات تغذیه کند . 

ماشین جوجه کشی

2) 

اسهال در قناری این بیماری هم در اثر وارد آمدن شُک دمایی، استرس، ترس، تغذیه با غذای ناسالم و … به وجود می اید و فیض آن آبکی بودن فضولات پرنده، کثیف بودن دور و بر مخرج و ضعیف شدن پرنده می باشد، برای پرهیز از بروز چنین بیماری مسلما باید درجه دمای محفظه را در محد متعادلی اثبات نگه داشت و از تولید هر مدل رمز و صدای مضاعف و رعب و وحشت خودداری نمود . 


3) 

یبوست در قناری این بیماری در اثر تغذیه تکراری و نامطلوب تولید خواهد شد، بدین ترتیب برای خودداری از این بیماری حتما قناری را با انواع میوه ها و صیفیجات تغذیه کنید، از علایم این بیماری می بضاعت و توان اذعان کرد که پرنده هنگام دفع فضله با خلل مواجه می شود و مدام دُم می زند . 


4) 

ورم روده در قناری این بیماری در اثر تغذیه از مواد غذایی فاسد و ناسالم به وجود می آید و عامل ها بیماری زا در سراسر روده پرنده پراکنده می شود و به راحتی می بضاعت رگ های خونی سیاه رنگ را در ذیل شکم پرنده مشاهد نمود، از علایم این بیماری می بضاعت سستی و بی حالی، اسهام، عدم بضاعت و توان در جفت گیری و تخم گذاری و… اشاره نمود . برای معالجه این بیماری مطلقا بایستی با مشاوره دامپزشک از آنتی بیوتیک های مطلوب استعمال نمود و مواد غذایی را به فیس تازه و شسته گردیده در اختیار آنان قرار دهید . 


5) 

آبله در قناری این بیماری هم عامل ویروسی داراست و ادله تکثیر دهنده آن سبب ساخت نقاط سفید، قرمز و یا زرد رنگ بر روی راز و گردن و پر و بال های پرنده خواهد شد . عامل تکثیر دهنده این بیماری از بیرون می باشد براین اساس در چهره تماس قناری ها با پرنده های وحشی و یا این که تازه خریداری شده احتمال سرایت بیماری وجود خواهد داشت . 


سود 

گیری کلی : در این مقاله کارایی شده تا خلاصه ای از نکات و تکنیک های اصلی در رشد قناری و جوجه کشی از آن خدمت شما آموزش داده شود، پرورش این پرنده بسیار لذت بخش و سرگرم کننده خواهد بود به شرطی که تمام نکات گفته شده در این مطلب را مد لحاظ قرار دهید . قناری ها دارنده دوستداران متعددی در بین مردمان می باشد و اشخاصی می باشند که برای داشتن آنها حاضرند یک‌سری میلیون بپردازند، براین اساس رشد این پرنده کوچک میلیون ها تومان درآمد برای شما خواهد داشت . 

در صورتی که نیاز به هر مدل م کردن داشتید و یا این که سوال، پیشنهاد و یا نفد خاصی داشتید از روش بخش نظرها با مدیران وب سایت در دربین بگذارید . 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

کرتين وال . ... یک دقیقه، سکوت درسی بلاگ پزشکي عمران دانلود منبع جدیدتربن ها و بهترین ها حقوق بشر اساسی فرکتال باران rekat سربازان آماده